فر ریلی پیتزا برای چه فست فودهایی مناسب است ؟

فر ریلی پیتزا برای چه فست فودهایی مناسب است ؟

مقدمه : در این مقاله قصد داریم به معرفی و نحوه استفاده از دستگاه فر ریلی پیتزا بپردازیم .

یکی از پرکاربردترین تجهیزات فست فود ، فر پیتزا می باشد . این دستگاه دارای مدل های مختلفی است که متناسب با ظرفیت پخت ، فضا و هزینه ی شما می باشد . از انواع آن می توان فر پیتزا صندوقی ، فر پیتزا ریلی ، فر پیتزا ترکیبی ( کامبی ) ، فر پیتزا تنوری ( گردون ) را نام برد .

اگر فست فود بزرگی را راه اندازی کرده اید و در هر وعده غذایی نیازمند آماده سازی و طبخ انواع مختلف فست فود برای مشتریان هستید در میان تجهیزات آشپزخانه صنعتی مختلفی که خریداری کرده اید دستگاه فر پیتزا ریلی برای پخت انواع پیتزا می تواند پاسخگوی نیز شما باشد . این دستگاه ظرفیت پخت 90 تا 350 عدد پیتزا را در یک ساعت دارد و فرآیند پخت را به صورت اتوماتیک انجام می دهد . در واقع برای کنترل پخت پیتزا نیاز به پرسنل حرفه ای نخواهید داشت بلکه با توجه به برنامه پختی که برای فر تعریف شده در زمان مشخصی پیتزا را آماده خواهد کرد . این دستگاه دارای یک نوار نقاله متحرک است به نحوی که پیتزا ها از یک طرف بر روی این نوار نقاله قرار خواهند گرفت ، آن ها را داخل فر می برد و پس از گذشت زمان پخت از طرف دیگر نقاله خارج خواهد شد . ابعاد فر پیتزا ریلی به گونه ای است که فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد اگر فضای آشپزخانه شما محدود است نگران نباشید این دستگاه برای شما مناسب است .

سرعت پخت بالا ، فضای کم ، هزینه متوسط و هم چنین عدم نیاز به پرسنل ماهر و با تجربه برای استفاده از دستگاه جزء مزایای فر پیتزا ریلی است . در کنار این خوبی ها می توان گفت فر پیتزا ریلی دارای 2 عیب است یکی تمیز کردن آن است که بسیار وقت گیر می باشد و دوم محدودیتی که برای آشپز حرفه ای ایجاد می کند . محدودیت به گونه ای است که آشپز در زمان پخت به پیتزا دسترسی ندارد و امکان اضافه کردن سایر مواد و ایجاد تنوع در پیتزا را ندارد . البته این موضوع برای آشپز های مبتدی عیب محسوب نمی شود .


نکات ایمنی در استفاده از فر پیتزا ریلی

1- فضایی که برای دستگاه در نظر گرفته شده به نحوی باشد که از هر طرف حدود 5 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد .

2- با استفاده از شیلنگ استاندارد دستگاه را به گاز متصل نمایید و با استفاده از کف صابون از عدم نشت گاز اطمینان حاصل کنید .

3- فاصله دستگاه از منبع ورودی گاز زیاد نباشد و شیلنگ گاز در محل مناسب قرار بگیرد به گونه ای که از صدمات فیزیکی و زیر پا ماندن آن جلوگیری شود .

4- سیم ارت دستگاه ( اتصال بدنه به زمین ) را حتما در محل مناسب قرار دهید .

5- برق مصرفی فر پیتزا ریلی 220 ولت تک فاز است و توجه داشته باشید سیم ها در محل عبور و مرور نباشد .

6- در بالای دستگاه از هود صنعتی مناسب استفاده نمایید .

7- برای دسترسی به بخش الکترونیکی دستگاه ، تا جایی که مقدور است در جلوی دستگاه ، وسیله ی دیگری گذاشته نشود .

مشاهده این مطلب » فر ریلی پیتزا یا فر صندوقی پیتزا؟

نحوه استفاده از فر پیتزا ریلی

1- دوشاخه برق را به پریز وصل کرده و سیم ارت ( سیم اتصال بدنه به زمین ) را به لوله گاز وصل نمایید .

2- شیر اصلی گاز را باز کرده تا گاز وارد سوئیچ مشعل شود .

3- به ترتیب کلید های فن ، مشعل و نقاله را در حالت روشن ( ON ) قرار دهید .

4- در این مرحله سرعت حرکت نوار نقاله را مشخص خواهید کرد . در بخش تنظیمات دستگاه یک کلید گردان وجود دارد که می توان عددی بین 0 تا 60 را به آن اختصاص داد . عدد پیشنهادی برای کارکرد مطلوب دستگاه 10 می باشد . البته با توجه به مواد به کار رفته در پیتزا و مدت زمان لازم برای پخت ، می توان سرعت نقاله را کمتر یا بیشتر کرد . لازم به ذکر است برای تغییر در سرعت حرکت نقاله نیاز به متوقف کردن آن نیست فقط کلید را بر روی عدد مورد نظر تنظیم نمایید و در صورت نیاز برای متوقف کردن نقاله کلید گردان نقاله را در حالت خاموش ( OFF) قرار دهید .
تنظیمات دما فر پیتزا ریلی

برای تنظیم دمای فر پیتزا ریلی ، دکمه set ترموستات را فشار دهید اگر می خواهید دما را افزایش دهید ولوم گردان را در جهت ساعتگرد و اگر می خواهید دما را کاهش دهید در خلاف جهت ساعتگرد آن را بچرخانید . لازم بذکر است برای رنگ گرفتن پیتزا می توانید دما را افزایش دهید و برای مغز پخت شدن پیتزا می توانید زمان پخت را افزایش دهید و یا سرعت حرکت نقاله را کم کنید .

مشاهده این مطلب » انواع فر ریلی پیتزا

خاموش کردن فر پیتزا ریلی

برای خاموش کردن این دستگاه ابتدا مشعل را خاموش کنید و از خاموش کردن نقاله خودداری نمایید . چنانچه نقاله همزمان با مشعل خاموش شود ، به دلیل دمای بالای دستگاه و ثابت ماندن نقاله ، توری نقاله آسیب جدی خواهد دید . پس از اینکه دمای دستگاه به زیر 100 درجه سانتی گراد رسید و حداقل 20 دقیقه از خاموش کردن مشعل گذشت ، سپس نقاله را متوقف کنید .

مشکل روشن نشدن مشعل

در هنگام راه اندازی دستگاه ممکن است مشعل روشن نشود برای رفع این مشکل ، موارد زیر را بررسی کنید :

1- وصل بودن سیم ارت

2- وصل بودن گاز و سالم بودن لوله و شیلنگ گاز

3- جا به جا نشدن دوشاخه فاز و نول

4- مشکل سوختگی

تمیز کردن فر پیتزا ریلی

فر پیتزا ریلی از اجزای مختلفی تشکیل شده است و تمیز کردن آن به معنای تمیز کردن تمامی اجزا است به همین دلیل نظافت این دستگاه وقت گیر و سخت است اما یک نکته ای در این خصوص وجود دارد و آن هم تمیز کردن دوره ای این اجزا است و لزومی ندارد هر بار کل دستگاه تمیز شود . در ادامه به تفکیک اجزا و نظافت دوره ای آن ها اشاره می کنیم .

نظافت روزانه فر پیتزا ریلی

بدنه و قسمت ظاهری دستگاه باید به صورت روزانه تمیز شود . با استفاده از اسپری چند منظوره و دستمال نخی می توانید این کار را انجام دهید .

نظافت هفتگی فر پیتزا ریلی

نظافت نقاله : نظافت نوار نقاله باید به صورت هفتگی انجام شود برای از بین بردن چربی آن از برس سیمی استفاده کنید . سپس با اسپری چند منظوره و دستمال نخی آن را تمیز کنید .

نظافت کانال های پایین فر ریلی پیتزا :

برای تمیز کردن نقاله ، ابتدا سینی های دو طرف نقاله که کشویی است را خارج کنید ، سپس سرعت نقاله را روی 20 تنظیم کنید ، با استفاده از مایع ظرفشویی و اسفنج به آرامی قسمت های مختلف آن را تمیز کنید در نهایت با دستمال نخی مرطوب کف ها را پاک کنید . برای جلوگیری از ورود آب به بخش الکتریکی از جریان آب استفاده نکنید و ترجیحا از طرفی که دستگاه گیربکس ندارد ، آن را نظافت کنید .

کانال هوا به کمک اسپری چند منظوره و دستمال نخی باید به صورت هفتگی تمیز شود . برای اینکار ابتدا به کمک آچار آلن مناسب ، پیچ های جلو دستگاه را باز کنید کانال های پایین که به صورت کشویی هستند را خارج کنید و پس از نظافت مجدد در محلشان قرار دهید و سپس پیچ های باز کرده را محکم ببندید .

نظافت قیمت داخلی فر ریلی پیتزا :

قسمت های داخلی فر پیتزا ریلی را مانند سایر قسمت ها با دستمال نخی و اسپری چند منظوره به صورت هفتگی تمیز کنید .

نظافت ماهانه فر پیتزا ریلی :

کانال های بالا که حداقل 2 عدد هستند باید به صور ماهانه تمیز شوند .

نظافت 3 ماه یکبار فر پیتزا ریلی :

چرخ دنده های نقاله هر 3 ماه یکبار باید تمیز شوند . برای این کار از برس سیمی ، مواد شوینده و دستمال نخی استفاده کنید . چرخ دنده ها در سمتی که گیربکس نقاله وجود دارد قرار گرفته اند به همین دلیل از جریان آب برای تمیز کردن آن نمی توان استفاده کرد . توجه داشته باشید اگر چرخ دنده به موقع تمیز نشود باعث تجمع چربی ، چسبندگی چرخ دنده ها و مختل شدن حرکت نقاله می شود .

مشاهده محصولات kmc را از دست ندهید

جهت مشاوره و خرید کلیک کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home1/pironic1...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52