راه اندازی رستوران | 6 نکته مهم برای ایمنی رستوران که باید بدانید !؟

راه اندازی رستوران | 6 نکته مهم برای ایمنی رستوران که باید بدانید !؟

راه اندازی رستوران | 6 نکته مهم برای ایمنی رستوران که باید بدانید !؟

زیر بشقابی ضد لغزش

یکی دیگر از محصولاتی که برای حفظ ایمنی رستوران استفاده از آن لازم و ضروری است، به کارگیری لوازم جانبی ویژه ای است که زیر بشقاب ها یا دیگر ظروف استفاده می شود تا جلوی لیز خوردن و سقوط احتمالی آن ها گرفته شود. کارکنان رستوران برای سرو کردن غذا معمولا میزهای متحرک را با سرعت زیاد به حرکت در می آورند و روی آن ها ده ها بشقاب پر و خالی را چیده اند که این اتفاق می تواند احتمال لغزش و سر خوردن بشقاب ها را بیشتر کند.

استفاده از لایه های پلاستیکی ضد لغزش که روی میز اصطکاک بیشتری را ایجاد می کند، برای کارکنان ضروری به نظر می رسد تا سرعت خدمات رسانی به مهمانان بیشتر شود و افراد بتوانند بدون هر گونه نگرانی با سرعت بالا وظایف خود را در محیط رستوران انجام دهند و هیچ گونه آسیبی ایجاد نشود.

تهویه

تهویه آشپزخانه | سپیدزیک آشپزخانه بدون تهویه مناسب به سرعت گرم می شود و با افزایش دمای آن پس از فاصله زمانی کوتاه، کار کردن در آن غیر ممکن می شود. این اتفاق نوعی شرایط نا ایمن کاری را برای کارکنان آشپزخانه رستوران

ایجاد می کند. آن ها مجبورند ساعت های طولانی را در آشپزخانه بمانند و در کنار اجاق گاز که دمای زیادی دارد کار کنند. این اتفاق می تواند آن ها را دچار گرمازدگی کند و کارکنان آشپزخانه را در معرض ابتلا به انواع مختلف بیماری های مرتبط با گرما قرار دهد.

یک سیستم تهویه مناسب نه تنها برای ایمنی رستوران و راحتی کارکنان شما ضروری است، بلکه بسیاری از کارشناسان حوزه رستوران داری در کشورهای، استفاده از آن را یک الزام قانونی می دانند. عدم رعایت این استاندارد حتی می تواند به بسته شدن کسب و کار شما هم بیانجامد.

سیستم اطفای حریق

آتش سوزی در آشپزخانه های رستوران از جمله خطرات همیشگی محسوب می شود و احتمال وقوع آن همیشه وجود دارد. این اتفاق می تواند به دلایل مختلف شروع شود و خطرات فراوانی را به دنبال داشته باشد.

بهترین روش برای متوقف کردن آتش سوزی های پیش آمده در آشپزخانه رستوران، استفاده از یک سیستم اطفای حریق است. این سیستم به صورت همزمان به هود و خطوط گاز متصل می شود و هنگامی که فعال شود به صورت خودکار منبع سوخت آشپزخانه قطع می شود تا آتش سوزی بیشتر نشود.

آموزش های ایمنی رستوران

آموزش ایمنی رستوران سپیدز | سپیدزاستفاده از یک سیستم اطفای حریق برای رستوران لازم و ضروری است، ولی آنچه که به همان اندازه مهم است آموزش کارکنان رستوران است که بتوانند در مواقع بحرانی از این سیستم به درستی استفاده کنند و با تاکتیک های ایمنی رستوران آشنا باشند. هماهنگ کردم با مرکز آتش نشانی و انجام دوره های آموزشی یک روزه می تواند یکی از موثرترین راه ها برای اطمینان از ایمنی کارکنان در رستوران محسوب می شود.

کارکنان رستوران باید از موقعیت دقیق کپسول های خاموش کننده آتش و پتوهای اطفای حریق آشنا باشند و همچنین، باید به خوبی بدانند که چگونه از این ابزارها استفاده کنند. علاوه بر این ها باید بدانند که چگونه به صورت دستی سیستم اطفای حریق را فعال کنند، کمک های اولیه برای سوختگی پیش آمده روی همکاران را به کار گیرند و در اسرع وقت با اورژانس تماس حاصل کنند.

تمرین های آتش و تخلیه

ایمنی کامل رستوران در هنگام بروز آتش سوزی می بایست مهم ترین فاکتور برای همه کارکنان رستوران باشد و همه آن ها به خوبی بدانند که مساله را کاملا جدی بگیرند. به منظور آموزش برای استفاده از ابزارهای امنیتی آتش نشانی، تمرین های ایمنی رستوران باید به صورت منظم به عنوان بخشی از برنامه سلامت و ایمنی شغلی برای کارکنان رستوران اجرا شود.

تمرین های منظم این امکان را برای کارکنان رستوران فراهم می کند تا با روش های صحیح برای جلوگیری از گسترش آتش آشنا شوند و بهترین مسیر برای تخلیه سریع محل را شناسایی کنند. آموزش صحیح و کامل کارمندان این امکان را فراهم می کند تا میزان آسیب های احتمالی به سرمایه شما در آشپزخانه رستوران به حداقل برساند و هیچ گونه خطر جدی کارکنان و مشتریان را تهدید نکند.

روش های صحیح تمیز کردن

تمیز کردن رستوران | سپیدزبهداشت کم در آشپزخانه نه تنها خطرات فراوانی را برای مشتریان به همراه می آورد، بلکه برای کارکنان آشپزخانه که مواد غذایی را مدیریت می کنند نیز می تواند خطرناک باشد. بیماری های ناشی از مسمومیت مواد غذایی یکی از مهمترین دلایلی محسوب می شود که باعث می شود کارکنان رستوران چند روی نتوانند به محل کار بروند.

برای حفظ سلامت و بهداشت کارکنان و ایمنی رستوران، باید تمامی آن ها با روش های صحیح تمیزکاری آشنا شوند و نحوه استفاده از محصولات شوینده به آن ها آموزش داده شود. به این ترتیب شما به عنوان مدیر رستوران می توانید اطمینان حاصل کنید که محیط کارکنان کاملا بهداشتی است و هیچ گونه خطری در مورد شیوع بیماری های غذایی مشتریان را تهدید نمی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home1/pironic1...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home1/pironic1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52