• نشانی : كرج - جاده قزلحصار - ١٦ مترى سعدى - روبروى نمايندگى ايران خودرو - پلاك ٣
  • شماره های تماس : ۰۹۱۲۴۵۷۳۹۳۲(مرادی) - ۰۹۱۲۶۶۱۰۶۷۲(کمالی)

دمکن برنج

دمکن برنج
۳۰۰۳

برنج در کشور ما یک غذای پرطرفدار می باشد، که ارزش غذایی بالایی را داراست. این غذای لذیذ را به اشکال مختلف طبخ و استفاده می کنند. برنج به تنهایی می تواند یک وعده غذایی باشد اما معمولا آن را با غذا و خوراک های مختلف ترکیب و استفاده می کنند.

برنج دارای مواد غذایی مختلفی از قبیل پروتئین – فسفر- کلسیم – آهن – پتاسیم – ویتامین ب ۱ –  ویتامین ب ۲ – ویتامین ب۳ – پتاسیم و نشاسته می باشد. از این رو از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. برنج نیز دارای مقداری کمی فیبر و چربی هم می باشد. طبع برنج سرد و خشک بود که البته نظرهای مختلفی در رابطه با آن وجود دارد.

برنج به شکل های مختلفی پخته می شود، که یکی از آن ها توسط دمکن برنج می باشد. اصطلاحا برنج به دو صورت آّبکش و کته پخت می شود.

در روش آبکش آن نظریه های مختلفی وجود دارد که ارزش غذایی آن با آبکش کردن از بین می رود و برنج به شکل کته ارزش غذایی بالاتری را دارد.

خواص درمانی برنج :

-برنج خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می دهد.

-استفاده از برنج باعث باز شدن چهره خواهد شد.

-ترکیب برنج با نشاسته و استفاده از آن زوی پوست باعث کاهش التهابات پوست می شود.

-خوردن برنج باعث تعادل در قند خون بدن خواهد شد.

-برای بیماران اختلالات کلیه بسیار مفید است.

-باعث رفع تشنگی می شود.

-خوردن برنج بسیار مناسب برای فشار خون می باشد.

-برنج در دو نوع سفید و قهوه ای موجود است که البته برنج قهوه ای از ارزش غذایی بالاتری برخوردار است، به همین دلیل ورزشکاران بیشتر از این نوع استفاده می کنند.

برنج یک غذای پر طرفدار در منوی رستوران های مختلف به شمار می آید که اغلب با خوراک های مختلف سرو می شود. اغلب این رستوران باید با توجه به تقاضای مشتریان خود حجم بالایی از برنج را طبخ کنند. غذاهایی مانند قرمه سبزی ، قیمه ، ته چین ، انواع کباب ها و همه غذاهای پلویی با برنج سرو شده و طعم لذیذ این غذاها را چند برابر می کند.

دم کردن سنتی برنج

مراحل پخت برنج شاید برای آشپزهای مختلف راحت به نظر برسد ، اما نکته اینجاست که این راحتی باید با حسایبت نیز همراه باشد. یه تعلل یا اششتباه کوچک باعث می شود که برنج خشک یا به هم بچسبد (اصطلاحا خمیر شود) . پس به راحتی نمی توان از این موضوع گذشت.

در گذشته ها اصطلاح دمکن برنج یادآور پارچه هایی بود که به ظروف پخت برنج کمک می کرد که تا پخت برنج را سریع تر و با کیفیت تر انجام شود.هنوز هم در اکثر رستوران ها و کترینگ ها برنج به روش قدیمی و سنتی دم می شود.شاید دم کردن برنج وقت زیادی را از لحاظ حساسیت آَشپز بگیرد و رستوران و یا کترینگ نتواند مشتریان بیشتری را پاسخ دهد.

دمکن صنعتی برنج

دستگاه دمکن برنج ، محصولی که کمک می کند برنج را در مقدار دلخواه (چه کم و چه زیاد) و با سرعت بیشتری بپزید به گونه ای که طعم و مزه آن در کنار کیفیت ظاهری اش کاملا حفظ شود.

دمکن برنج در چند مدل وجود دارد، دمکن برنج تک خانه – دمکن برنج دو خانه و …  . دمکن برنج کمک می کند تا انواع پلو و ته چین را با کیفیت عالی طبخ کنید. سرعت بالا در پخت باعث شده تا رستوران ها و کترینگ ها مشتریان بیشتری را جذب کنند و در نتیجه بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند. جایگزین بسیار عالی برای روش های قدیمی پخت برنج بوده و به شما کمک می کند که به پخت غذاهای دیگر بپردازید و دیگر نگران دم کردن برنج و مراحل آن نباشید.

شرکت پیرونیک تولید کننده انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی می تواند بهترین و با کیفیت ترین محصولات را در اختیار شما قرار دهد.