• نشانی : كرج - جاده قزلحصار - ١٦ مترى سعدى - روبروى نمايندگى ايران خودرو - پلاك ٣
  • شماره های تماس : ۰۹۱۲۴۵۷۳۹۳۲(مرادی) - ۰۹۱۲۶۶۱۰۶۷۲(کمالی)

سرخ کن سیب زمینی

سرخ کن سیب زمینی
۳۱۰۱

سرخ کن سیب زمینی چه نقشی را در یک فستفود یا رستوران ایفا می کند؟ آیا دستگاه سرخ کن سیب زمینی را می توان جایگزین سایر روش های سرخ کردن سیب زمینی کرد، به گونه ای که زمان کمتری را صرف کند؟

امروزه وجود سیب زمینی سرخ کرده در منوی یک فست فود و یا رستوران مدرن، امری لازم و ضروری است. زیرا مشتری های زیادی هستند  که علاقه دارند همراه با فست فود و ساندویچ خود، یک سیب زمینی سرخ کرده نیز سفارش بدهند. به دلیل لذیذ بودن این خوراکی معمولا همه افراد از خوردن آن استقبال می کنند. علاوه بر لذیذ بودن ارزش غذایی بالایی را نیز برخوردار است.

وقتی شما به یک فست فود یا رستوران می روید و شما سفارش سیب زمینی سرخ کرده می دهید شاید برایتان سوال پیش بیاید که این حجم زیاد سیب زمینی به چه روشی و با چه دستگاهی سرخ می شود. وجود سرخ کن سیب زمینی در فست فود باعث می شود که این خوراکی لذیذ سریع آماده شود.

سرخ کن سیب زمینی باید از جنس و آلیاژ محکمی ساخته شود تا در برابر گرمای زیاد روغن مقاوم باشد.

دستگاه سرخ کن سیب زمینی صنعتی قادر است در مدت زمانی کوتاه، سیب زمینی سرخ کرده زیادی را آماده کند. این دستگاه به صورت کاملاً بهداشتی و از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است. طراحی صنعتی این دستگاه، به فست فودها اجازه استفاده طولانی مدت و مداوم از آن را می دهد.

روش تهیه ی سیب زمینی بدین شکل را اولین بار بلژیک و فرانسه اختراع نمودند، یعنی سیب زمینی ها را دو بار سرخ می کردند و هربار وقفه ای را ایجاد می کردند.

تاریخچه سیب زمینی سرخ کرده

برخی گفته اند که آلمانی ها اولین بار این غذا را اختراع نمودند، اما بعدها به دلیل مسائل سیاسی یا تاریخی، این امر نادیده گرفته شده است و ابداع سیب زمینی سرخ کرده را به مردمان بلژیک و فرانسه نسبت دادند. اما نظریه ای هم وجود دارد که بیان می کند اولین بار در جنگ جهانی دوم، سربازان آمریکایی مستقر در فرانسه این خوراک را مصرف نمودند. البته شواهد تاریخی نشان می دهد که سربازان آمریکایی اولین بار این غذا را در قسمتی از خاک بلژیک خوردند؛ اما به اشتباه فکر کردند که آنجا بخشی از خاک فرانسه بوده است. پس به همین دلیل است که این خوراک، یکی از خوراک های ملی کشور بلژیک محسوب می شود.

اولین بار توماس جفرسون، سفیر آمریکا در فرانسه بود که پس از بازگشت به آمریکا طرز تهیه ی سیب زمینی سرخ کرده را به ارمغان آورد. در کتاب های تاریخی، در سال ۱۸۹۴م برای اولین بار سخن از خوراک سیب زمینی سرخ کرده به میان آمده است.

امروزه در اکثر نقاط دنیا سیب زمینی سرخ کرده یک غذای محبوب به شمار می رود. در ایران نیز این خوراکی محبوبیت زیادی دارد . شرکت KMC مفتخر است که با تولید سیب زمینی سرخ کن کیفیت پخت این خوراکی را بالا ببرد تا مشتریان از خوردن سیب زمینی لذت ببرند. این کمپانی در سراسر کشور دارای نمایندگی فعال بوده است و سرخکن سیب زمینی KMC در تمامی شهرها دارای خدمات پس از فروش می باشد.