• نشانی : كرج - جاده قزلحصار - ١٦ مترى سعدى - روبروى نمايندگى ايران خودرو - پلاك ٣
  • شماره های تماس : ۰۹۱۲۴۵۷۳۹۳۲(مرادی) - ۰۹۱۲۶۶۱۰۶۷۲(کمالی)

روش پخت پتزا با فر ریلی

روش پخت پتزا با فر ریلی
۲۸۰۳

پیتزا یک غذای دوست داشتنی و البته لذیذ برای اکثر گروه سنی خصوصا بچه ها است. این غذا اغلب در فست فود ها – رستوران ها- کافی شاپ ها و دیگر محل های تهیه غذا طبخ می شود. یک غذای خوشمزه که ترکیبی از نان و پنیر مخصوص و دیگر مواد غذایی است . می توان گفت که این غذا در کمترین زمان آماده می شود. البته ابزار مناسب در تهیه سریع آن مهم است. روش پخت پیتزا معمولا در منزل به وسیله فرخانگی پیتزا و در فست فود یا رستوران با فر ریلی پیتزا پخته می شود.

تاریخچه پیتزا

یک غذای خوشمزه که اولین بار توسط سربازان ساسانی در جنگ به وجود آمد. بدین صورت که آنها با استفاده از سپرهای جنگی خود که به شکل گرد بودند، بر روی آتش مواد غذایی موجود را ترکیب کرده و مصرف می کردند.

البته روش پخت پیتزا به شکل مدرن و امروزی اولین بار در شهر ناپولی ایتالیا درست شد.در اواخر قرن ۱۸ بود که این غذا به شکل مدرن خود طبخ شد.پس می توان گفت که پیتزا در ایتالیا متولد شد. پیتزا یک غذا با نان گرد که محتویات مختلفی با توجه به سلیقه افراد با هم ترکیب کرده و آن را استفاده می کنند. البته امروزه پیتزاها را در شکل های مختلفی از قبیل مستطیل – مربع و مثلث هم علاوه بر دایره بودن طبخ می کنند.

مواد تشکیل دهنده پیتزا

اصول تهیه پیتزا اغلب به یک صورت بوده ولی استفاده افراد از مواد اولیه مختلف و نوع طبخ آن باعث شده که شما طعم های مختلفی را در آن شاهد باشید.

ابتدایی ترین مورد برای تهیه یک پیتزا نان یا همان خمیر پیتزا است. نان پیتزا را می توان یا به صورت آماده و یا در منزل یا رستوران تهیه کرد.خمیر پیتزا جز مهمترین مواد اولیه پیتزا بوده که نوع آن نقش مهمی در طعم لذیذ آن خواهد داشت.شما می توانید خمیر پیتزا را در منزل تهیه کنید و یا اگر در رستوران یا فست فود قصد تهیه آن را دارید با توجه به نوع پیتزا نسبت به تولید آن اقدام نمایید.

البته امروزه با استفاده بیش از حد از غذاهای بیرون بر و آماده سرعت در تحویل سفارشات مشتریان امر مهمی است.شما می توانید برای تهیه خمیر پیتزا ار دستگاه خمیر پهن کن پیتزا نیز کمک بگیرید. این دستگاه به شما کمک می کند که با سرعت بیشتری نان یا همان خمیر پیتزا را آماده کنید. بسته به نوع پیتزا که اصطلاحا امریکایی یا ایتالیای باشد، ضخمات نان آن مختلف است. نان پیتزای ایتالیایی دارای ضخمات نازکتر و پیتزای امریکایی دارای نان ضخیم تری است.

موضوع بعد در تهیه پیتزا بعد از نان آن مواد غذایی مورد نیازی است که قرار است بر روی آن اضافه شود. پیتزا در انواع مختلف با اسامی گوناگون طبخ می شود.مثلا مواد تشکیل دهنده یک پیتزا سبزیجات همانطور که از اسم آن مشخص است سبزیجات مختلف می باشد.یا یک پیتزای مرغ و قارچ ترکیبی از چند تکه مرغ و قارچ بر روی نان پیتزا می باشد که البته سلیقه های مختلف در طبخ آن وجود دارد که باعث می شود مواد غذایی دیگری به آن اضافه شود.

روش پخت  پیتزا با فر خانگی

پیتزا را می توان در منزل با فر های خانگی پخت. اغلب این فرها در سایزهای کوچک می باشند که می توان با آنها یک یا دو پیتزا را آماده کرد. فرهای خانگی اغلب به همراه اجاق گاز ها می باشند و توان قدرتی آنها اغلب پایین می باشد.

 

روش پخت پیتزا با فر ریلی پیتزا

اما روش پخت پیتزا در فست فود – رستوران و سایر مراکز بزرگ دیگر که کار تهیه غذا را انجام می دهند، متفاوت است. به طور مثال تعداد پخت پیتزا در یک فست فود بسیار بالاست و این کار بدون داشتن دستگاه پختی مانند فر ریلی پیتزا تقریبا غیر ممکن خواهد بود.فر ریلی پیتزا دارای توان قدرتی بسیار بالا بوده و هر پیتزا در کمترین زمان ممکن مغز پخت شده و طعم مواد غذایی آن حفظ می شود. اغلب دستگاه های فر ریلی پیتزا با توجه به میزان استفاده از آن ها در سایز های مختلف می باشد. فر های پیتزای دو ردیفه و سه ردیفه  معمولا بیشتر در بازار وجود دارد اما حتی می توان آنها را به صورت دو طبقه سفارش داد.